Kimdir?

Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Mezun olduktan sonra İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uzmanlık derecesini almıştır.

Eğitim hayatı boyunca birçok eğitim, seminer ve kongreye katılmış akademik çalışmalarını sunmuştur.

Çocuk değerlendirmesinde kullanılan objektif testler, WİSC-R , Bilnot Nöropsikolojik test bataryası gibi testleri uygulama yetkinliği bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklarla oyun terapisi yapmaktadır.

Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen, ISST’nin (International Society of Schema Therapy) onayladığı “Şema Terapi” eğitimi , İmago Relationships enstitüsünün kurcusu olan Helen & Harville Hendrix çiftinden İmago Çift Terapisi eğitimini ve Davranış Bilimleri Enstitüsünün kurucusu olan Emre Konuk’tan EMDR eğitimini tamamlayarak çalışmalarına bu ekollerle yön vermiştir.

Uzmanlık alanları arasında yer alan Cinsel Terapi eğitimini CİTEB de tamamlamıştır. Aynı zamanda Nevin Dölekten “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi” eğitimi almış danışmanlık yaptığı merkezlerde uzun süre bu yöntemi kullanmıştır.

Özel danışmanlık hizmeti veren kurumlarda çalışmalarını devam ettiren Kaya aynı zamanda Aziz Nesin Vakfında psikolog olarak görev almakta vakıfta kalan çocukların psikososyal gelişim takibinin yanı sıra vakıf personeline çocuklarla iletişim, krize müdahale gibi alanlarda eğitim desteği vermektedir.

Uzmanlık Alanları

Görüşler

Henüz bir yorum gönderilmemiştir.

Görüş Ekle

  • İsminizi vermek istemiyorsanız, rumuz da kullanabilirsiniz.
  • İsteğe bağlı
  • * Zorunlu alan