Kimdir?

Ufuk Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Mezun olduktan sonra İstanbul Ticaret Üniversitesinde Uzmanlık derecesini almıştır.

Eğitim hayatı boyunca birçok eğitim, seminer ve kongreye katılmış akademik çalışmalarını sunmuştur.

Çocuk değerlendirmesinde kullanılan objektif testler, WİSC-R , Bilnot Nöropsikolojik test bataryası gibi testleri uygulama yetkinliği bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklarla oyun terapisi yapmaktadır.

Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen, ISST’nin (International Society of Schema Therapy) onayladığı “Şema Terapi” eğitimi , İmago Relationships enstitüsünün kurcusu olan Helen & Harville Hendrix çiftinden İmago Çift Terapisi eğitimini ve Davranış Bilimleri Enstitüsünün kurucusu olan Emre Konuk’tan EMDR eğitimini tamamlayarak çalışmalarına bu ekollerle yön vermiştir.

Uzmanlık alanları arasında yer alan Cinsel Terapi eğitimini CİTEB de tamamlamıştır. Aynı zamanda Nevin Dölekten “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi” eğitimi almış danışmanlık yaptığı merkezlerde uzun süre bu yöntemi kullanmıştır.

Özel danışmanlık hizmeti veren kurumlarda çalışmalarını devam ettiren Kaya aynı zamanda Aziz Nesin Vakfında psikolog olarak görev almakta vakıfta kalan çocukların psikososyal gelişim takibinin yanı sıra vakıf personeline çocuklarla iletişim, krize müdahale gibi alanlarda eğitim desteği vermektedir.

Uzmanlık Alanları

Görüşler

4.5
Genel skor
2 görüş

Ömür Yanıkoğlu

26 Kasım 2019

Zeynep Hanım deneyimli bir doktor. Depresyon şüphesi ile gittim. Ağlayarak girdiğim odasından beni gülümseyerek çıkarmayı başardı. Sakinleştirici ses tonu ve doğru yönlendirmeleri ile rahatladım. İlaç tedavisine başladık. Umarım tekrar görüştüğümüzde daha iyi olacağım, sayesinde. Teşekkür ederim.

Jane Doe

26 Kasım 2019

Çok iyi biri, bana çok yardımcı oldu. Herkese tavsiye ederim.

Görüş Ekle

  • İsminizi vermek istemiyorsanız, rumuz da kullanabilirsiniz.
  • İsteğe bağlı
  • * Zorunlu alan