İlişkide Sevginin Yeri ve Değeri

Ekran Resmi 2018 02 17 16.50.39 - İlişkide Sevginin Yeri ve Değeri

Sizce mutlu bir ilişki var mıdır? Sonsuz saygı ve sevginin olduğu her yerde mutlu bir ilişki vardır. İlişkilerin ya da evliliklerin ‘’3 S kuralı’’ vardır. Bunlar sevgi, saygı ve sadakattir. Bunlardan biri eksildiği takdirde o ilişki kontrolsüzce yokuş aşağı inen araba gibidir. Eğer bizler bu noktada ilişkimizi, evliliğimizi kontrol edemez hale gelirsek istisnasız o araba karşısına çıkan ilk engele çarpıp dağılacaktır.

Hepimiz bir duygunun oluşmasıyla ilişkiye başlarız. Sonra evleniriz. Bu süreç ilk önce aşkla başlar. Midemizde kelebekler uçuşur, ayaklarımız yere basmaz, uykusuzluk çekeriz, sanki kilolarca nutella yemiş gibi vücudumuz serotonin salgılar. Eğer bu ‘’3 S kuralı’’ hakkıyla sağlanmışsa bu ilişki artık sevgiye dönüşmeye başlamıştır. Sevgiye dönüşen ilişki, artık daha oturmaya başlamıştır. Daha aklımız yerine gelmeye başlamıştır.

Sevgilimizi daha farklı bir gözle görmeye başlamışızdır. İşte ilişkinin en kıymetli anı aslında bu noktadır. Sevgi o kadar kıymetli ve değeri bilinmesi gereken bir duygudur ki bunun değerini herkes bilemez. Sevgi demek güven demektir. Sevgi demek umut demektir. Sevgi demek saygı demektir ve sevgi demek sonsuz sadakat demektir. Sevginin değerini bilin ve sevdiklerinizin elini kolay kolay bırakmayın.

İşte sevginin değeri bilindiği zaman ilişkinizi bambaşka bir noktaya taşımaya başlarsınız. Artık hayatınızı geçireceğiniz son nefesine kadar yanında olmasını istediğiniz kişiyi bulmuşsunuzdur. Aşk herkese nasip olur ama sevgi herkese nasip olmaz. Her ilişkinizde sevgiye kavuşamayabilirsiniz. Eğer gerçek, çıkarsız sevgiyi bulduğunuzu düşünüyorsanız elini bırakmayın, inanın her zaman doğru insan bulunmuyor…

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz