Sağlıklı Bir Cinsel Hayat İçin Uzak Durmanız Gerekenler…

Cinsel hayatınızda zaman zaman iniş çıkışlar yaşanması oldukça doğal. Yaşanan bu sorunun birçok sebebi olabilir.  Ancak bu durumun ortaya çıkaran faktörlerin bazılarının önüne geçmek sizin elinizde.

İşte sağlıklı bir cinsel yaşam için kaçınmanız gerekenler…

Aşırı stres

Hayatın yoğun akışı içinde cinselliği düşünmeye vaktiniz bile kalmıyor olabilir. Eğer stres sizi çoktan ele geçirmişse, doğal olarak kendinizi uygun ruh halinde hissetmeniz de mümkün değil. Stres, mutlu ve rahat hissetmenin en büyük düşmanlarından biri. Öncelikle stresten kurtulmaya çalışın. Bir kere bunu yaptığınızda, her zaman iyi vakit geçirdiğinizi göreceksiniz.

İletişimsizlik

İlişkideki zayıf iletişim de libidonuzun düşmesine sebep olur. Yaşadığınız tartışmalar ya da partnerinize ilgisiz davranmak karşılıklı olarak isteksizlik ortaya çıkarır. İletişim, ilişkinin anahtardır. Bu, aynı zamanda fiziksel ve duygusal yakınlaşmayı da artırır.

Sıradanlık

Uzun ilişkilerde ilk günlerin heyecanının kaybolması doğaldır. Kendinizde düşünsel ve fiziksel ufak değişikler yapmak ilişkinin önünü açacaktır. Bu konuda partnerinizin tavsiyeleri de işinizi kolaylaştıracaktır.

Teknoloji

Teknoloji artık hayatımızın her alanında… Bilgisayar, akıllı cihazlar, televizyon v.b. teknolojik ürünlerle vaktinizi fazla harcamanız partnerinizden git gide uzaklaşmanıza yol açabilir. Teknolojinin getirilerinden faydalanırken partnerinize de zaman ayırın.

İlaç Kullanımı

Bazı ilaçların kullanımı cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir. Uyarılma konusunda baskı uygulayan ilaçlar isteğinizi azaltacaktır. Almanın gereken ilaçlar konusunda daha dikkatli davranmanız konusunda fayda var.

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz