Sadece “Aşırı Düşünen” İnsanların Anlayabileceği 13 Şey

1. Her şeyin altında bir anlam aramanız, genelde komplo teorileri ve bir kısa cümledeki en ufak bir noktanın bile ne demek istediğiyle ilgili binlerce farklı sonuç çıkarıp her biri için ayrı ayrı kafa patlatmanızla sonuçlanır çoğu zaman.

muthis psikoloji geri3 - Sadece "Aşırı Düşünen" İnsanların Anlayabileceği 13 Şey

2. Hayatınızdaki her kötü durumu kafanıza kura kura sonunda gerçekte olduğundan 100 kat daha ağır bir şekilde yaşar kendinizi heder edersiniz.

3. Muhtemelen çok kararsızsınız ve hayatınızdaki hiçbir şeyden tam anlamıyla emin olamadınız. Hayatınızda verdiğiniz en önemsiz bir karar için bile saatlerce düşünüp yine kararsız kalırsınız. Alacağınız kıyafetten tutun da yiyeceğiniz yemeğe kadar hep endişe ve kararsızlık içerisindesinizdir.

4. Hiçbir şeyi asla kendi akışına bırakamazsınız. Çünkü eğer sorunları kafanızda sürekli irdeler üstünden defalarca geçerseniz, belki sorunlardan kurtulur ya da onlara çözüm bulurum diye geçirirsiniz içinizden. Düşünür durursunuz.

Ekran Resmi 2018 02 17 16.39.42 - Sadece "Aşırı Düşünen" İnsanların Anlayabileceği 13 Şey

5. İnsanların söylediği her şeyden bir mesaj çıkarmaya çalışırsınız. Sosyal medyada paylaştıklarından, paylaştığı müziklerde bile ne demek istedi acaba diye saatlerce düşünebilirsiniz. Bu konuda uzmanlaşmışsınızdır artık.

6. Genellikle düşünceleriniz isabetli olsa bile, bazen her şeyin altında derin bir anlam, bir gizem, bir başka ima bulunmayabilir mesaj altında hiçbir ima içermeden onun söylediğinden ibaret olabilir. Yüzleşmeniz gereken en ağır gerçek, böyle durumlarda bile gereksiz düşüncelere kapılıp, hiç kimsenin bu derin gizemi çözememiş sadece sizin aklınıza gelmiş olması yanılgısıdır.

7. Bir olay ya da ilişkiniz hakkında sürekli düşünüp taşınmalarınızı, yakınmalarınızı veya düşüncelerinizin hiçbir yere varmayacağını bile bile sürekli aynı yakınmalarınızı, “aşırı düşünmelerinizi” bıkmadan dinleyen arkadaşlarınıza minnettarsınız. Büyük sabır gösteriyor, gerçekten size değer veriyor olmalı.

8. Birinin kullandığı bir kelimenin eğer başka bir tarafa çekilebilmesi mümkünse siz onu kaçırmazsınız, mutlaka onu oraya çeker, yanlış anlar ve bütün gününüzü kendinizi perişan edene kadar onu düşünerek geçirirsiniz.

Ekran Resmi 2018 02 28 19.44.01 - Sadece "Aşırı Düşünen" İnsanların Anlayabileceği 13 Şey

9. Attığınız mesajlardan sonra pişmanlık duymak, mesajlarınızı yazarken sürekli tereddüt etmek, silip silip yeniden yazmak, bunların hepsi sizin en sık yaptığınız işlerden. Çünkü karşınızdakinin de sizin gibi söylediklerinizden başka imalar çıkaracağını düşünürsünüz ve hiçbir ima çıkaramayacağı şekilde ifade edebilmek için sürekli tereddütte olursunuz.

10. Erken uyumak, sizin için en ama en zor şeylerden biri. Çünkü karanlıkta sessizce kimseler ya da bir şeyler tarafından rahatsız edilmeden düşünüp durmak sizin işinizdir uyuyamazsınız sürekli düşünür, düşünürsünüz.

11. Her olayın bir şekilde en ama en kötü senaryo ile sonuçlanacağına kendinizi ikna etmiş durumdasınızdır.

aaaaaabbbssss 3 - Sadece "Aşırı Düşünen" İnsanların Anlayabileceği 13 Şey

12. Sosyal medya sizin için tam bir mayın tarlası. Herkesin her yazdığının altında kendinizle ilgili olumsuz bir anlam, bir kötü ifade olduğu ihtimalini düşünürsünüz sürekli.

13. Tanıdığınız birisi sizi sosyal medyada takibi bıraktığında bunu neden yaptığıyla ilgili saatlerce düşünebilir beyninize işkence edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Böyle bir durumda tedavi olmak gerekiyor sanırım..her insanın bir dönemi böyle psikolojik bozukluklar ile geçiyor..önemli olan kişinin kendi rahatsızlığını kabullenip bunu onarmaya çalışması..

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz