Sabah İnsanı Olmanın 5 Basit Yolu…

Sabah alarmının notaları kadar sinir bozucu bir ses yok. Bazılarımız yataktan gülümseyerek kalkarken, bazılarımız için sabah en büyük düşman. Eğer sabahları sevmiyorsanız, aşağıdaki 5 öneriyle sabahları daha çekilir kılabilir, hatta belki arkadaş bile olabilirsiniz.

1. Gününüzü zihninizde planlayın

journal therapy man writing1 - Sabah İnsanı Olmanın 5 Basit Yolu...

Sabahları zinde ve güne hazır hissetmenin yollarından biri, uyanır uyanmaz o gün neler yapacağınızı planlamaktır. Günlük planınıza öğle yemeğini favori mekanınızda yemek ya da sevdiğiniz bir filmi izlemek gibi 4 gözle bekleyeceğiniz bir şey ekleyin.

2. Meditasyon

meditasyon 3 - Sabah İnsanı Olmanın 5 Basit Yolu...

Meditasyon sabah güne başlamadan zihninizi temizleyip bedeninizi rahatlatarak sizi güne hazırlayacaktır. 10 dakikalık bir derin nefes alma egzersizi bile sabahlara olan bakışınızı değiştirebilir. Üstelik akıllı telefon uygulamaları ve Youtube videolarıyla bu egzersizleri öğrenmek ve uygulamak çok kolay.

3. Kahvaltı yapın

39 - Sabah İnsanı Olmanın 5 Basit Yolu...

Çok basit bir öneri gibi gelebilir ama sabahları aceleyle kahvaltı yapmayı unutmak işten bile değil. Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu unutmayın ve kahvaltı alışkanlığı edinin. Kahvaltısız daha az enerjik olursunuz ve öğleden sonra piliniz biter. Üstelik kızarmış sosis ve yumurta size yataktan çıkmak için iyi bir neden sunabilir.

4. Kıyafetlerinizi akşamdan hazırlayın

shutterstock 596355821 1 - Sabah İnsanı Olmanın 5 Basit Yolu...

“İyi görün, iyi hisset.” Öylesine söylenmiş bir motto değil. Eğer kıyafetleriniz hazırsa, daha öz güvenli ve zihnen güne hazır hissetme ihtimaliniz de yüksek. Size iyi hissettirecek ve sevdiğiniz kıyafetlerinizi akşamdan hazırlayın, harika bir sabaha geceden hazırlanın.

5. Sabaha arkadaşlarınızla başlayın

indir 1 - Sabah İnsanı Olmanın 5 Basit Yolu...

İşe giderken arabada iş arkadaşınızla şarkı söylemek ya da bir arkadaşınızla sabahın ilk kahvesini içmek sabahlarınızı daha eğlenceli hale getirecektir. Sabahın ilk anlarını diğerleriyle paylaşmak zihninizi ve bedeninizi güne hazırlayacaktır.

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz