Psikolojik Durumunuzu Gösterecek Basit Bir Test

Kişilik değerlendirmesi için, psikologlar genellikle kişiliğinin özelliğini ortaya çıkarabilecek cevaplar için belirsiz resimler veya mürekkep lekesi içeren projektif testleri kullanırlar.
İşte buna bir örnek;

Fotoğrafa 10 saniye kadar bak ve ilk önce ne gördüğünü söyle.

muthis psikoloji kt1 - Psikolojik Durumunuzu Gösterecek Basit Bir Test

                                       Bittiyse yorumlara geçebilirsiniz

muthis psikoloji kt2 - Psikolojik Durumunuzu Gösterecek Basit Bir Test

1. Bir mağara gördün:

muthis psikoloji kt3 - Psikolojik Durumunuzu Gösterecek Basit Bir Test

Sen her şeyin iyi tarafını görmeye çalışan sakin bir insansın. İçsel gücünüz ve iyimserliğiniz nedeniyle olumsuz durumlar size baskı yapmaz. Sizin gibi insanlar genellikle yardım eder veya tavsiye verir. Sevdiklerinizi destekleyin ve pozitif enerjinizi onlarla paylaşın.

2. Bir UFO gördün:

muthis psikoloji kt4 - Psikolojik Durumunuzu Gösterecek Basit Bir Test

Bir çöküşün sınırında görünüyorsun ve patlamak üzeresin. Strese duyarlılığının düşük olması, uykusuzluk veya sık sık kabus görmek gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Tüm duygularınızı sürekli bastırmayın ve küçük şeylerin sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Bu migrenlere, mide bulantısına ve diğer komplikasyonlara neden olabilir.

3. Bir uzaylı yüzü gördün:

muthis psikoloji kt5 - Psikolojik Durumunuzu Gösterecek Basit Bir Test

Yaptığın her şeyde endişe duymaya eğilimlisin. Yaptıklarınızın işe yaraması için uğraşma alışkanlığınız sık sık strese yol açar. Kendinizi toparlayıp, yersiz endişelerle enerjini boşa harcamamalısın. Zor bir durumla karşı karşıya kaldığınızda endişe duymak yerine farklı bir bakış açısıyla çözüm aramaya çalışın. Stresle daha kolay mücadele etmek için, nefes egzersizleri yapmayı deneyin. Burnunuzdan derin bir nefes alın ve ağzınızdan yavaşça nefes verin.

Kaynak: Bright Side

1 YORUM

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz