İnanmasanız da Doğru Olan 12 Hayat Kanunu

Newton’ın 3.kanunu der ki: “Her eylem için bir denk ve karşı eylem vardır.” Ancak bu kanun sadece fizikle ilgili değildir. Aksine hayatın her alanında geçerli olan bir kuraldır. Düşündüğümüz, konuştuğumuz veya harekete geçtiğimiz zaman bir güç bize aynı şekilde cevap verir. Sizi daha mutlu edecek ve özgüveninizi artıracak 12 benzer kanunu paylaşalım:

1. Sebep-Sonuç Kanunu

590354ee1c00002600e823bf - İnanmasanız da Doğru Olan 12 Hayat Kanunu

Ne ekersek onu biçiyoruz. Bu yüzden eğer gerçek aşkı, arkadaşları ve mutluluğu bulmak istiyorsak önce gerçekten sevmemiz, gerçek bir arkadaş olmamız ve diğerlerini mutlu etmemiz gerekiyor.

2. Yaratıcılık Kanunu

Ahenkli bir iç hayatın anahtarı, dış dünyadan bağımsız olmaktır. Bunu başarmak için, kendiniz olmalı, sevdiğiniz ve görmek istediğiniz insanların etrafında bulunmalısınız.

3. Varlık Kanunu

Bir durumu kabul edene kadar değiştiremeyiz. Ve eğer birinin içinde gördüğümüz tek şey bir düşmansa, o halde henüz daha yüksek bir varlık biçimini kabul etmeye hazır değiliz demektir.

4. Gelişme Kanunu

Dünya üzerindeki ana görevimiz değişmek ve gelişmektir; ancak gelişmekten kasıt asla gerçekten tanıyamayacağımız insanlara odaklanmak, yaşadığımız yerler ve kullandığımız teknolojiye takıntılı hale gelmek değildir. Bize verilen hayat ve zaman sahip olduğumuz tek şey.

5. Sorumluluk Kanunu

buying fixer upper - İnanmasanız da Doğru Olan 12 Hayat Kanunu

Hayat bir aynadır. Bir şeyler yanlış gittiğinde, iç dünyamızda da bir şeyler yanlış gidiyor demektir. Bu yüzden sorumluluğu almalı ve başkalarını suçlamamalıyız.

6. Bağlantı Kanunu

Yaptığımız şeyler sonuçsuz gibi görünse de yapmamız önemlidir, çünkü dünyadaki her şey birbiriyle bağlantılıdır. İlk adım son adımdan daha önemli olamaz, yahut tam tersi, çünkü her ikisi de görevi tamamlamak için gereklidir.

7. Odaklanma Kanunu

Aynı anda iki şeyi birden düşünemezsiniz. Eğer iyi bir şeyi arıyorsanız; içinizde yas veya öfkeye yer kalmayacaktır.

8. Kabul Kanunu

Sadece gerçekten idrak ettiğimiz şeyleri anlar ve kabul ederiz. Eğer bir şeyin doğru olduğuna inanıyorsak ancak kanıtlamaya hazır değilsek; bu o konuda sadece bir fikrimizin olduğunu ancak bilgimizin olmadığını ortaya koyar.

9. Şimdi ve Burada Kanunu

Entenda o que é o empresário individual - İnanmasanız da Doğru Olan 12 Hayat Kanunu

Geçmişi düşünmek ve gelecek hakkında hayaller kurmak bizi şu anda gerçekleşen şeylerden koparır. Eski davranış modelleri ve eski hayaller bizi yeni bir yola yönlendiremez.

10. Değişim Kanunu

Tarih tekerrürden ibarettir; ta ki biz hayatımızı değiştirecek dersleri alıncaya kadar. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar bekleyemeyiz.

11. Sabır ve Mükafat Kanunu

Herhangi bir ödül, büyük çaba gerektirir; ve hayatın gerçek sevinci er ya da geç hedeflerimize ulaşacağımız bilgisinden gelir.

12. Anlam ve İlham Kanunu

Sadece hak ettiğimizi elde ederiz. Bir şeyin gerçek değerini, onu elde etmek için harcadığımız enerji ve güç belirler. Ancak sadece diğerleriyle paylaşmayı sevenler, ilham verici şeyler elde etme kapasitesine sahiptirler.

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz