Herşey Kötüye Gittiğinde Hatırlamanız Gereken 8 Şey

Her zaman şükretmemiz gereken bir şeyler mutlaka vardır. Başımıza ne gelirse gelsin, her sabah uyandığımızda sahip olduklarımıza şükretmemiz gerekiyor. Çünkü dışarıda birileri bizim sahip olduğumuzun farkına bile varmadığımız küçük şeyler için büyük savaşlar veriyor.

Gerçek şu ki, mutluluk problemlerimizin olmaması değil, onlarla nasıl baş edeceğimizi bilmektir. Her zaman kaybettiklerinize değil sahip olduklarınıza bakın. Çünkü mesele dünyanın sizden neleri aldığı değil, sizin elinizde kalanlarla neler yaptığınızdır. Her şey kötüye gittiğinde size sahip olduklarınızı hatırlatacak 8 şey sizi mutlu edecek:

1. Acı gelişimin bir parçasıdır

5a1e69ed7af5073304a236fd - Herşey Kötüye Gittiğinde Hatırlamanız Gereken 8 Şey

Hayat bazen kapıları yüzümüze kapatır, çünkü ilerlememiz gerekiyordur. Bu o kadar da kötü bir şey değil, zira çoğu zaman itici bir güç ya da zorlayıcı şartlar olmazsa ilerlemeyiz. Zor zamanlar geçirdiğinizde, hiçbir acının sebepsiz olmadığını hatırlayın. Sizi üzen şeye takılıp kalmayın, ancak size ne öğrettiğini de asla unutmayın. Zorlanıyor olmanız başaramadığınız anlamına gelmez. Her büyük başarı, başarıya değer zorluklar gerektirir. Ve iyi şeyler zaman alır. Sabırlı ve pozitif olun. Her şey yoluna girecek, hemen değilse de bir gün.

İki tür acı olduğunu unutmayın: Sizi üzen acı ve sizi değiştiren acı. Her ikisinden de alınacak dersler var.

2. Hayattaki her şey gelip geçici

tumblr inline nysct5Ejjw1rwtiaz 500 - Herşey Kötüye Gittiğinde Hatırlamanız Gereken 8 Şey

Her yağan yağmur elbet durur. Her yaralandığınızda iyileşirsiniz. Karanlıktan sonra daima aydınlık gelir. Buna her gece ve her sabah şahitlik etsek de sürekli unutuyoruz ve karanlık sonsuza dek sürecekmiş gibi inanmayı seçiyoruz. Sürmeyecek. Hiçbir şey sonsuza kadar sürmez.

Bu yüzden eğer durumunuz yahut hayatınızdaki şeyler iyiyse, tadını çıkarın, çünkü sonsuza kadar sürmeyecek. Eğer durumunuz yahut hayatınızdaki şeyler kötüyse, endişelenmeyin, çünkü o da sonsuza kadar sürmeyecek. Hayatınızın şu an kolay olmaması, gülüp eğlenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Sizi rahatsız eden bir şeylerin olması, tebessüm edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Her an size yeni başlangıçlar ve yeni sonlar sunar. Her saniye 2. bir şans elde edersiniz. Sadece bu şansı iyi kullanmanız gerekir.

3. Endişelenmek ve şikayet etmek hiçbir şeyi değiştirmez

kadin 1 - Herşey Kötüye Gittiğinde Hatırlamanız Gereken 8 Şey

En çok şikayet edenler en az başarılı olanlardır. Hiçbir şey yapmamaktansa iyi bir şeyler yapmaya çalışmak ve başarısız olmak daha iyidir. Kaybettiğinizde her şey bitmez, hiçbir şey yapmayıp şikayet ettiğinizde her şey biter. Eğer bir şeye inanıyorsanız, denemeye devam edin. Geçmişin gölgelerinin geleceğinizi karartmasına izin vermeyin. Bugünü dün hakkında şikayet ederek geçirmek yarınınızı daha parlak yapmayacak. Harekete geçin. Öğrendiklerinizin hayatınızı geliştirmesine izin verin. Bir değişiklik yapın ve asla arkanıza bakmayın.

Yolculuğunuz boyunca başınıza ne gelirse gelsin, gerçek mutluluğun sorunlarınızdan şikayet etmeyi bırakıp sahip olmadığınız sorunlar için şükretmeye başladığınızda gerçekleştiğini unutmayın.

4. Yara izleriniz gücünüzün sembolleridir

1367502 00e0feb75b2f9a92b4ad8ed57b647f10 640x640 - Herşey Kötüye Gittiğinde Hatırlamanız Gereken 8 Şey

Hayatın sizde bıraktığı yara izlerinden utanmayın. Yara izi demek açılan yaranın iyileşmesi ve kapanması demek. Yara izi demek, acıyla baş etmeniz, dersinizi almanız, daha güçlü olmanız ve ilerlemeniz demek. Yara izlerinizin sizi esir almasına izin vermeyin. Hayatı korku içinde yaşamanıza sebep olmalarına izin vermeyin. Onları yok edemeseniz de, onlara bakışınızı değiştirebilirsiniz.

Mevlana’nın da dediği gibi, “Yara ışığın girdiği yerdir.” Acı çekmek en güçlü ruhları doğurur, dünya üzerindeki en güçlü karakterler yara izleriyle doludur. Yara izlerinizi başardığınızın, hayatta kaldığınızın bir işareti olarak görün.

5. Her küçük zorluk ileriye doğru bir adımdır

Tahapan Pendaftaran Merek Dagang - Herşey Kötüye Gittiğinde Hatırlamanız Gereken 8 Şey

Sabırlı olmak sadece beklemek değildir, sabırlı olmak hayallerine ulaşmak için çalışırken verdiğin emeklere değeceğini bilmek ve olumlu bir tavır sergilemektir. Eğer deneyecekseniz, sonuna kadar gidin. Diğer türlü başlamanın bir anlamı yok. Bu bir süre rahatlığı ve düzeni kaybetmek anlamına gelebilir; bir süre istediğinizi yiyemeyebilir, istediğiniz yerde uyuyamayabilirsiniz. Bir süre konfor alanınızı terk etmek ve ilişkilerinizden fedakarlık yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Ancak bütün bu zorluklar sizi ileriye doğru taşıyacak adımlardır. Ve her adımda hayal ettiğinizden daha çok daha iyi hissedeceksiniz.

6. Diğer insanların olumsuzlukları sizin probleminiz değil

corlu vatan hastane 10809 corlu vatan hastane saglik psikolojik travma - Herşey Kötüye Gittiğinde Hatırlamanız Gereken 8 Şey

Olumsuzluklar etrafınızı sardığında olumlu olun. Etrafınızdakiler sizi alt etmeye çalıştığında gülümseyin. Diğer insanların olumsuz tavırlarının sizi değiştirmesine izin vermeyin. Alınganlık yapmayın, diğer insanların olumsuz tutumlarının sizden değil onlardan kaynaklandığını hatırlayın.

Hepsinden önemlisi, size yeterince iyi olmadığınızı söyleyen insanları etkilemek için değişmeyin. Daha iyi bir insan olmak ve daha iyi bir geleceğe sahip olmak için değişin. İnsanlar ne yaparsanız yapın, ne kadar iyi yaparsanız yapın konuşmaya devam edecekler. Başkaları hakkında endişelenmektense kendiniz için endişelenin. Bir şeye gerçekten inanıyorsanız onun için mücadele etmekten korkmayın.

7. Olacak olan olur

ece16b96 a214 4de7 84fb 6411bbc06ce3 - Herşey Kötüye Gittiğinde Hatırlamanız Gereken 8 Şey

Gerçek kudret, ağlayıp şikayet edecek bir sürü şeyiniz olsa bile, gülümsemeyi ve hayatınıza şükretmeyi tercih etmektir. Her zorlukta bir hayır vardır, ancak görmek için gözünüzü ve gönlünüzü açmanız gerekir. Olmayacak duaya ise amin denmez, ancak kendi kendinize deli olursunuz. Bir noktada işleri akışına bırakmanız gerekir.

Sonuçta hayatınızı sevmek, mutluluğu bulup kaybetmek, hatıraları anmak, tecrübeyle öğrenmektir. Hayat uzun bir yolculuktur. Endişelenmeyi, keşfetmeyi, her adımınızdan şüphelenmeyi bırakın. Gitmek istediğiniz yere gidemeyebilirsiniz ama eninde sonunda varmanız gereken yere varacaksınız.

8. Yapacağınız en iyi şey devam etmektir

yurumeninfelsefesi 02 1 - Herşey Kötüye Gittiğinde Hatırlamanız Gereken 8 Şey

Düştüğünüzde kalkmaktan, tekrar denemekten, tekrar sevmekten, tekrar yaşamaktan ve tekrar hayal etmekten korkmayın. Zor derslerin kalbinizi katılaştırmasına izin vermeyin. Hayatın en anlamlı dersleri genellikle en kötü zamanlardan ve en kötü hatalardan öğrenilir. Hayatınızda kötüye gidebilecek her şeyin kötüye gittiği, ve o bataklıkta sonsuza kadar kalacağınızı hissettiğiniz zamanlar olacaktır. Ancak vazgeçmeyi düşündüğünüzde, bazen bir şeylerin iyiye gitmeden önce kötüye gitmesi gerektiğini hatırlayın. Bazen en iyiye ulaşmak için en kötü yollardan geçmeniz gerekir.

Evet, hayat zor, ama siz daha zorlusunuz. Her gün gülecek gücü, farklı ama güzel hissedecek cesareti, başkalarını da güldürecek neşeyi kendinizde bulun. Değiştiremeyeceğiniz şeyler için stres yapmayın. Basit yaşayın, çok sevin, dürüst olun, azimle çalışın ve devam edin.

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz