Hayatın Yoğun Temposunun Yoruculuğuna Karşı Koyun

Günümüzde insanlar yaşam kalitesini düşüren ve hayatlarını önemli ölçüde etkileyen yorgunluk ve unutkanlıktan şikayetçi. Kronik yorgunluk ve hafıza zayıflığının beslenme, yaşam ve spor biçimiyle sıkı şekilde ilişkili. Bu konudaki tavsiyeleri birçok yerde bulabilmeniz mümkün ama bu tavsiyeleri doğru şekilde uyguladığınıza emin olun.

İdeal Kilonuza Ulaşın

muthis psikoloji yorgun1 - Hayatın Yoğun Temposunun Yoruculuğuna Karşı Koyun

Her ekstra kilo zamanla vücudun kendini bitkin hissetmesine neden olup, günlük hareketlerde dahi sakatlanma risklerinin artmasına neden olabilmektedir. İdeal kilonuza ulaşmak için uyguladığınız yöntem size daha fazla zarar verebilir. Bu nedenle yeterli enerji ve besin öğeleri alımı konusunda uzmanlaşın.

Uzman Kontrolünde Destekleyici Ürünler Kullanın 

muthis psikoloji yorgun2 - Hayatın Yoğun Temposunun Yoruculuğuna Karşı Koyun

Vücut bazı durumlarda yeterli vitamin ve mineralleri gıdalardan sağlayamaz.  Özellikle günümüzde besinlerin erozyona uğraması, yoğun çalışma saatleri içinde hızlıca, besin değeri düşük yemeklerle beslenmek, vitamin ve mineral ihtiyaçlarının karşılanmamasına neden olabilir. Bunun için doktorunuza danışarak sizin için en uygun desteği alabilirsiniz. Bu tavsiyenin gerekli olduğu durumlarda uygulanması unutulmamalıdır.

Susuz Kalmamaya Dikkat Edin

muthis psikoloji yorgun3 - Hayatın Yoğun Temposunun Yoruculuğuna Karşı Koyun

Enerji seviyelerini yüksek tutmak için günde en az 8-10 bardak su içilmeli. Özellikle egzersiz yaptığınız ya da yoğun tempoda geçen günlerde bu miktarı biraz daha artırabilirsiniz. Vücut ağırlığının yüzde 2’sinin kaybı güçsüzlüğe yol açarak enerji kısıtlamasına neden olabilir, orta seviyelerde su eksikliği dahi güç kaybı ve sağlık riskleri oluşturabilir.

Egzersiz İçin Doğru Program Seçin

muthis psikoloji yorgun4 - Hayatın Yoğun Temposunun Yoruculuğuna Karşı Koyun

Egzersiz doğal enerji verici ve stresten arındırıcı bir aktivitedir. Spor üzgün, sinirli veya stresli olduğunuzda kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak en iyi uygulamadır. Sizi iyi hissettirecek egzersizlere dikkat edin. Spor yüzünden kendinizi daha fazla strese sokmak istemezsiniz.

Kendinizi fiziksel ve ruhsal olarak daha iyi seviyeye getirmek için her şeyden önce vazgeçmemek gerekir. Bu uygulamaları hayatınızın bir parçası yapın ve arka planı yapmayın. Ancak uygulamaların doğru şekilde ve doğru zamanda yapılması bir o kadar önemli.

 

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz