Günlük Hayatta Karşılaştığımız Psikolojimizi Bozan 6 Durum

Her geçen gün enerjiniz biraz daha azalıyor mu? İlerleyen günlerde mutluluğunuzu tamamen kayıp edeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Ya da sebebini bilmediğiniz bir şey sizi karamsarlığa mı sürüklüyor?

Tüm bunların altında günlük yaşantınızda farkında olmadan maruz kaldığınız tetikleyiciler olabilir. O an için dikkatinizi çekmeyen şey bilinç altınızı aşırı derecede etkileyebilir. İşte daha sağlıklı bir yaşam için önüne geçmeniz gereken etkenler;

 Güvensizlikshutterstock 512397424 - Günlük Hayatta Karşılaştığımız Psikolojimizi Bozan 6 Durum

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlarda bu duygu oldukça yüksek. Bireysel yaşamı benimseyerek çevrenize karşı savunma halinde geçerseniz zamanla en yakınlarınıza bile olan güven duygusunu kaybedersiniz.

Belirsizlikquestion mark e1459999664899 - Günlük Hayatta Karşılaştığımız Psikolojimizi Bozan 6 Durum

Sosyal yaşamda, iş hayatında, ilişkilerde ya da aile ortamında kafanızı kurcalayan düşüncelerden kurtulun. Almanız gereken kararları, yapmanız gereken işleri hızla yapın. Çünkü kafanız ne kadar dolu olursa enerjiniz de o kadar azalacaktır.

Mükemmeliyetçilik24993221 1605333819513654 1077274611816258507 n - Günlük Hayatta Karşılaştığımız Psikolojimizi Bozan 6 Durum

Hayatınızın her alanında kusursuzu aramayın. Kendinize hata yapma lüksü tanıyın. Kusursuzu aramanız beklentilerinizi yükseltecektir. Bu durumun yarardan çok içten içe size büyük zararlar verebileceğini unutmayın.

 İşsizlik KaygısıManage Emotions Compr - Günlük Hayatta Karşılaştığımız Psikolojimizi Bozan 6 Durum

Çoğu zaman farkında olmadan boğuştuğumuz sorunların başında gelir. Faturalar, kira, geçim derdi vb. düşünceler hep aklınızın bir kenarındadır. Ancak bu düşüncelere ne kadar yoğunlaşırsanız yoğunlaşın sizin işinizi kurtarmayacaktır. Bunun yerine işinize konsantre olmanız hem zihinsel olarak yükünüzü hafifletir hem de kariyerinize odaklanmanızı sağlar.

Sevmediğiniz bir işi yapmakbigstock Depressed business woman 100462265 1280x853 - Günlük Hayatta Karşılaştığımız Psikolojimizi Bozan 6 Durum

İnsanları bir çoğu yaptığı işten memnun değil. Şartlar, dayatmalar, kaygılar insanlarında iş hayatların belirleyici. Aklınızın bir köşesinde kalan “acaba sevdiğim işi yapsaydım ne olurdu?” sorusu sizi psikolojik olarak yıpratır. Bu durumun mutluluğunuzu tamamen ortadan kaldırmaması için en azından boş vakitlerinizde zevkle yapabileceğiniz hobi edinin.

 Yalnızlıkdepression 634x321 - Günlük Hayatta Karşılaştığımız Psikolojimizi Bozan 6 Durum

Zaman zaman herkes yalnız kalmak ister. Ancak durumu dengede tutmak gerekir. Karşınıza çıkan tüm sorunlarla tek başınıza mücadele edemezsiniz. Destek almadan ortaya koyduğunuz mücadele sizi yorgun düşürür.

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz