Gülen Kadınlardan Oluşan Bir Toplum Cenneti Yaşamaktadır

Sadece “güzel” olana gülmüyordur bir kadın. Sadece güzel gülüyordur; güzelleşsin her an diye gülüyordur.
Gülümsemenin, esnemek gibi bulaşıcı olduğuna inanıyordur mutlu olarak mutlu ediyordur. İnsana hele de kadına ne de yakışıyordur gülmek. Doğada sadece insana özgüdür gülmek kadına özgüdür gülüşü ile güzelleşmek. Gülmek en çok kadına yakışır çünkü ruhumuza işler. O gülüşü, tek bir fotoğrafı, ta uzaklardan içimizi ısıtır ya da ayrıysak, bıçak gibi saplanır. Kadın gülerek, güldürerek onlarca, binlerce kişinin kalbini fethedebilir. „Kadın gülebildiği kadar kadındır “ (Moliere). Çevresinde sevilen, onay gören ve popüler tüm kadınlar espri yeteneği mevcut olup her an tebessüm eden kadınlardır. Bu Kadınlar depresyon, stres, korku ve üzüntü gibi melankolik durumlardan uzaktırlar.

mutlu kadın - Gülen Kadınlardan Oluşan Bir Toplum Cenneti Yaşamaktadır


Gülmek, içsel bir jogginge benzer ve bireyi rahatlatır. Vücuda oksijen sağlar, gergin kasları gevşetir, ağrılarımızı dindirir, nabız ve tansiyonu düşürür. Sabaha gülerek uyanan kadın yönünü belirlemiş olur; Sabah gülecek bir şeyler bulmak o günün daha neşeli geçmesini sağlar. Gülmek birey için değiştiremeyeceğimiz şeyleri kabul etmenin bir yoludur kendine ve çevresine yapabileceği en güzel ve özel iyiliğidir. Gülerek kadın, hayatı tekrar canlandıracak itici bir güç olacaktır.

Bir kadın gülerse…

“Ben senin en çok

gülüşünü sevdim

Sevindiren, içinde

umut çiçekleri açtıran

Unutturur bana birden

acıları, güçlükleri

Dünyam aydınlanır

sen güldüğün zaman” ( Özdemir Asaf )

Her Adamın arzuladığı kadın Eğlenceli, komik bir kadındır. Anlattıklarına gülen bir kadını ise ona hayran olmasını sağlamaktadır. Çünkü o zaman kadının kalbine giden kapıyı aralamıştır. Ve gülmek, iki insan arasındaki en yakın mesafedir. Erkeklerin en çok güldüğü zaman, ortamda kadınların olduğu zamanlarken; kadınların en güldüğü zaman erkeklerin etrafta olmadığı anlardır.

Ama en nihayetinde kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır. Ve ilginç bir şekilde , yeni tanışan bir çiftin birbiriyle uyuşup uyuşmayacağını, kadının gülüşünden  anlaşılmaktadır. Çünkü “Gülüşleri dolunay“ gibidir kadınların erkeklerin gözünde bunun sebebi Erkeğin kadını güldürmeyi sevmesinden dolayıdır. Kadının gülüşü Erkeğe ilham verir, hayat verir, onu üretkenleştirir.

“Acıya kahkaha atabilmek bir sanatsa eğer, ben çok pahalı bir tabloyum” demiş ABD’li yazar Charles Bukowski. Bu sözün ise kadınlar için söylenmiş olduğu yönde bir tespit vardır. Çünkü sadece kadınlar; patronunu, Esini, kayınvalidesini işlerine gelecek ortamlara girebilme, kendilerini sevdirebilme, stratejik davranarak her türlü insani idare edebilme becerisine sahiptir. Gülmek kadın için özgürlüğün ifadesidir. Gülen kadınlardan oluşan bir toplum cenneti yaşamaktadır.

gulen kadin - Gülen Kadınlardan Oluşan Bir Toplum Cenneti Yaşamaktadır

Son güncellemelere göre erkeklerin yeni bir ilişkiden neler bekledikleriyle ilgili geçtiğimiz aylarda yapılan bir anketten çıkan ortak görüşler, günümüz erkeğinin yeni tanıştığı kadınlarda ne gibi özellikleri ‘daha fazla aradığına’ veya ‘neye daha çok odaklandığına’ dair ipuçları veriyor. Bunların başında ise günümüz erkeklerinin karşılarındaki kadınlarda mizah yeteneği arıyor, onlardan güler yüz bekliyor olması gelmektedir. Bir erkeğin üzerindeki gerginliği ve günlük stresi atmak için kullandığı en etkili yöntem, bolca gülmek, kahkaha atmaktır. Esprilerine gülen bir kadınlara da ‘ayrı bir önem’ taşımaktadır erkek için.

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz