Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

1. Kayıp Balık Dori (2016)

kayip balik dori 2 eylul de vizyona girecek 8743635 x 8179 o - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Hepimiz birbirimizden farklıyız ve diğerlerinin tuhaflıklarına saygı duymalıyız.

Bu animasyonun baş karakteri unutkan ve tatlı bir balık olan Dory. Dory ailesini bulmanın hayalini kuruyor ancak nerede yaşadıklarını hatırlayamıyor. Dory doğuştan gelen hafıza kaybı hastalığına sahip. Bu animasyonu izlerken ebeveynler çocuklarına herkesi olduğu gibi kabul etmenin önemini anlatabilirler.

2. İyi Bir Dinozor (2015)

iyi bir dinozor izle - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Gerçek dostluk süper güçtür.

Bu animasyon sadece küçük bir çocuğun bir dinozorla arkadaşlığını anlatmıyor. Filmin asıl konusu doğanın medeniyeti nasıl alt ettiği. Çocuklar filmin eğlenceli ve renkli karakterlerini izlerken ebeveynler de dinozor Arlo’nun üstesinden gelmek zorunda kaldığı zorluklara ve arkadaşlığın önemine dikkat çekebilirler.

3. Ters Yüz (2015)

35yt44qhehqh3 - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Duygularından korkma!

Ters Yüz Pixar’ın en iyi animasyonlarından biri ve psikoterapistler tarafından da onaylanmış bir film. Başrolde Riley adında duygularıyla başa çıkmak zorunda olan bir kız var. Riley hem çocuklara hem de yetişkinlere farklı duygular yaşamanın normal olduğunu ve önemli olanın duyguları kontrol altında tutabilmek olduğunu öğretebilir.

4. Cesur (2012)

brave1 - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Basmakalıpları bir kenara koyun ve kendiniz olun.

Cesur, kimsenin başkalarının beklentilerine göre yaşamaması gerektiğini hatırlatan harika bir animasyon. Merida ile Merida’nın gelecekte hayatını en küçük ayrıntılara kadar planlayan annesinin ilişkisini takip ederken şunu anlıyoruz: Macerayı seviyorlarsa kızlar prenses olmak zorunda değiller.

5. Yukarı Bak (2009)

UP Yukarı Bak 2009 750x375 - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Hayallerini gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç değil.

Yukarı Bak yaşlılık ve yalnızlık hakkında hüzünlü ve dokunaklı bir hikaye. Carl her gün vefat eden eşini ve onunla birlikte kurdukları hayalleri düşünüyor. Sonunda Carl bir gün uçan eviyle hayallerini gerçekleştirmeye karar veriyor, ancak küçük izci bir çocuk planları biraz değiştiriyor. Yukarı Bak bize her yaşta peri masallarına ihtiyacımızın olduğunu anlatıyor.

6. Wall – e (2008)

e218d6d6111090793d8cb30426904e94 - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Gezegenimizden sorumluyuz.

Bu animasyon sadece derin duygular hakkında değil, aynı zamanda büyük sorumluluklardan da bahsediyor. Wall – e bize böyle devam edersek gezegenimizin ne hale geleceğini gösterirken, dünyamızı korumayı da öğretiyor.

7. Ratatouille (2007)

maxresdefault - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Yapamayacağını söyleseler bile hayallerinden vazgeçme.

Remy, aşçı olmak isteyen bir fare. Kimse ona inanmasa da o hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyor. Ratatouille bize hayallerimizi gerçekleştirmek için yeterince cesursak, nereden geldiğimizin bir önemi olmadığını anlatıyor.

8. Arabalar (2006)

arabalar cizgi filmi 8485973 1410 640x360 - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Sana her zaman inananları unutma.

Şimşek McQueen, takım çalışmasının rolünün küçümsenmemesi gerektiğini anlamak üzere olan ve kendine fazlaca güvenen bir şampiyon. İş arkadaşları, öğretmenleri, arkadaşları ve hayranları onun bitiş çizgisini ilk geçen olması için çalışıyor.

9. İnanılmaz Aile (2004)

The Incredibles - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Yeteneklerimizi saklarsak kendimiz olamayız.

Hikayenin ana karakterleri normal insanlar gibi görünmeye çalışan bir aile. Ancak süper güçlerini saklamak zorunda oldukları için mutsuzlar. Filmin özü, bize verilen yeteneklerin kişimizin esaslı bir parçası olduğu ve onları reddetmenin kendimizi reddetmek anlamına geldiği.

11. Kayıp Balık Nemo (2003)

ravensburger 091799 220 puz wd nemo 87 - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Herkesin hata yapmaya ve kendi yolunda gitmeye hakkı vardır.

Marlin, oğlu Nemo’yu bütün dünyadan korumaya çalışan şefkatli bir baba. Ancak onun aşırı korumacı tutumu işleri daha beter ediyor. Filmden çıkarılacak ana ders, çocukların dünyayı keşfederken anne-babalarının yardım ve desteğine ihtiyaç duyduğu.

11. Sevimli Canavarlar (2001)

488556 620x349 - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

En korkunç olanlar genelde kendilerini korkuturlar.

Bu animasyonda canavarların rolü dünya üzerindeki her çocuğu korkutmak. Ancak yıldırma ve korkutma, gelişmekte olan bir toplumun kullanabileceği en kötü silahtır. Hikayenin kahramanları çok geçmeden karşılıklı anlayış, saygı ve iyilik halinin korkudan daha güçlü olduğunu bulurlar.

12. Oyuncak Hikayesi (1995)

1toy story ixar - Derin Anlamları Olan 12 Pixar Filmi

Zaman geçer, ancak gerçek dostluk ve bağlılık sonsuza kadar devam eder.

Kimse onları görmezken kendi hayatlarını yaşayan oyuncakların inanılmaz hikayesi. Filmdeki oyuncakların insanlardan bir farkı yok, onlar da bizim gibi sevilmek ve ilgi görmek istiyorlar.

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz