“Çocuk ve Digital Bağımlılık” Konulu Karikatür Yarışması

Bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar derken sanal gözlükler ve akıllı cihaz uyumlu saatler de hayatımızın önemli birer parçası oldu. Ancak asıl sorun başta çocuklar olmak üzere gençlerin ve yetişkinlerin bu teknolojik aygıtlar ile gereğinden fazla vakit geçiriyor olması.

Özellikle ilkokul çağlarındaki çocukların gelişimleri dijital tehdit altında. Her geçen gün kültür hayatına yeni ve kalıcı katkılar sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bu tehlikeye dikkat çekiyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışması’nın konusu “Çocuk ve Dijital Bağımlılık”. Yarışmanın amacı “Çocuk ve Dijital Bağımlılık” konusunda farkındalık oluşturmak ve bu konuda özgün eserler üretilmesini sağlamak.

630d856e 6771 43bc 9d86 22c8f918249c - “Çocuk ve Digital Bağımlılık” Konulu Karikatür Yarışması

Uluslararası boyutta tüm profesyonel ve amatör karikatürcülere açık olan yarışmada katılımcılar dijital çizimler de dahil olmak üzere serbest çizim tekniklerini kullanabilecek.

Son katılımın 2 Nisan 2018’de yapılacağı yarışmanın ödül töreni ise 21-23 Nisan 2018 tarihleri arasında Kocaeli’nde yapılacak. Yarışmada jüri üyeleri arasında Rusya’dan Andrey POPOV, Azerbaycan’dan Seyran CAFERLI gibi isimlerin yanı sıra Türk karikatüristler Saadet DEMİR YALÇIN, Murat YILMAZ ve Ahmet ALTAY da bulunuyor.

Yarışma için başvuruyu  www.kocaelicartoon.com adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz