Bir Şeyden Vazgeçtiğimiz Zaman Neden Daha Kolay Elde Ederiz?

Herkesin hayatta baş etmekte güçlük çektiği bazı özel konular vardır. Çok fazla istediği ya da fazlaca kaçtığı durumlar..  Bir türlü ulaşılamayan hayaller vardır.. Ve bazen öyle anlar olur ki, biz o şeyden vazgeçtiğimiz zaman (bu çok basit bir şey bile olsa) hayat bir şekilde o şeyi önümüze çıkarır. Bu bir ev, araba, başarı, mutluluk ve hatta bir insan olabilir..

Neden vazgeçtiğimiz zaman karşımıza çıkar peki bunlar?

Bazı şeyler vardır hali hazırda sahip olduğumuz, çaba harcamadan bizde olan şeyler. Bu bir yetenek, güzellik, sağlık veya para gibi bir şey olabilir.

Sahip olunan şey bizde zaten olduğu için mi onları istemeyiz yoksa ruhumuz o şeylere sahip olabilecek olgunlukta olduğu için mi bizde vardır?

shutterstock 1073613683 - Bir Şeyden Vazgeçtiğimiz Zaman Neden Daha Kolay Elde Ederiz?

Eğer bir şeyi çok fazla istiyorsak, mutluluk için buna çok ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorsak, belki de EHLİYETİMİZ OLMADAN ARABA KULLANMAYA ÇALIŞIYORUZDUR. Yani en çok istediğimiz şeyin bize verilmesi için yeterli olgunluğa henüz gelmemişizdir..

Herhangi bir şeye çok fazla sevinmek ya da üzülmek, ruhun bazı konularda hala eksik olduğunun bir göstergesidir. Çünkü bir şeyi ne kadar çok istersek o şeye ulaşamadığımızda o kadar kaygılanırız, sahip olduğumuz bir şeyi ne kadar çok seversek, kaybedince o kadar üzülürüz.

Vazgeçtiğimiz zaman ya da vazgeçebildiğimiz zaman ruh artık onsuz da yaşayabilecek olgunluktadır.. Ve sahip olduğunda akıllıca kullanabilecektir..

En büyük arzumuzdan vazgeçebildiğimiz zaman en büyük arzumuz bize zarar vermeden gerçekleşir..

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz