Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Başarılı olmak ve bunu devam ettirebilmek hem basit hem de zorlayıcı olabilir. Bazen gerçek  başarıyı kazanmak için günlük işlerinize  her zamankinden daha çok hakim olmanız gerekebilir.

Hiçbir başarı tesadüf değildir. başarılı kişilerin belli rutinlerinin olması da bir sürpriz değildir. Çoğu başarılı insanın, geceleri yatağa yatmadan önce ilham verecek, yenilenmesini sağlayabilecek ve arzularını canlandıracak bazı alışkanlıkları var.

İşte başarılı insanların gece yatağa yatmadan önce yaptıkları ve sizin de çok zorlanmadan yapabileceğiniz 10 şey:

1. Gün içindeki başarılarınızı ve başarısızlıklarınızı hatırlayın.

Ekran Resmi 2018 07 24 13.43.58 - Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Başarılı kişiler, bir konuda başarısız oldukları zaman yelkenleri suya indirmek yerine daha kapsamlı bir analiz yapmaya, başarısızlığın nedenlerini araştırmaya çalışır. Pozitif şeylere odaklanır ve gelecekteki başarılar için pas geçtikleri hedeflere odaklanırlar.

2. Teşekkür edin.

Ekran Resmi 2018 07 24 13.44.46 - Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Gece olduğu zaman kendinizi uykuya  bırakmadan  önce gün içinde başarılı olduğunuz konular için size yardımda bulunan insanlara  teşekkür edin. Eğer teşekkür edemiyorsanız, şükredin.

3. Planlarınızı gözden geçirin.

Ekran Resmi 2018 07 24 13.45.28 - Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Yatağa yatmadan önce tüm hedeflerinizi tekrar hatırlayamazsınız elbette. Ancak kısa süreli programlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Özellikle önemli veya aciliyeti olan şeyleri yazarak hatırlamanıza yardımcı olabilirsiniz.

4. Alarmınızı kurun.

Ekran Resmi 2018 07 24 13.46.33 - Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Her gün aynı zamanda uyuyup, aynı zamanda uyanmak hayatınızı düzene sokmanın en güzel yollarından biridir. Bu yüzden gece uyumadan önce alarmınızı mutlaka kurun.

5. Yakınlarınızla konuşun.

Ekran Resmi 2018 07 24 13.48.12 - Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Ailesiyle ve tanıdıklarıyla iletişim halinde olan kişilerin motivasyonu daha üst seviyede olur. Günü bitirmeden önce aile üyelerinizle veya bir tanıdığınızla sohbet edebilirsiniz.

6. Kitap okuyun.

Ekran Resmi 2018 07 24 13.48.37 - Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Yatmadan önce yaptığınız son şey beyninizi çalıştıracak bir şey olursa, gece boyunca bilgiyi işleme imkanınız olur. Bilinçaltınız, okuduğunuz düşünceleri yeni ilham kaynaklarına dönüştürecek imkana sahip olur.

7. Sevginizi dile getirin.

Ekran Resmi 2018 07 24 13.49.38 - Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Yatağa yatmadan önce sevginizi dile getirirseniz günün sonunu pozitif bir davranışla sonlandırmış olursunuz. İnsan sevildiği hissine kapıldığı zaman, yenilenmiş bir şekilde ve kendini zinde hissederek uyanır.

8. Dua edin 

Ekran Resmi 2018 07 24 13.50.35 - Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Yatağa yatmadan önce bir süreliğine sessiz kalmak ve dua etmek rahatlamanıza ve derin uykuya dalmanıza yardımcı olur. Ayrıca bu şekilde yeni güne daha huzurlu bir şekilde uyanabilirsiniz.

9. Hafif birşeyler atıştırın.

Ekran Resmi 2018 06 22 14.47.43 - Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Yatmadan önce neler yiyebileceğiniz konusunda bir diyetisyene danışabilirsiniz. Zayıflamak uğruna yatağa aç yatmak, uyku düzeninizin bozulmasına yol açabilir. Fakat bunu engellemek için yatmadan önce çok fazla şey yerseniz, yine huzursuz bir uykuya ve sağlınızın bozulmasına yol açabilir.

10. Hayal kurun.

Ekran Resmi 2018 07 24 13.56.49 - Başarıyı Yakalamış İnsanların Gece Yatağa Yatmadan Yaptıkları 10 Şey

Başarılı kişilerin yatağa yatmadan önce yaptığı şeylerden biri de hayal dünyasındaki hayatı düşünmektir. Siz de nasıl bir hayat hayal ettiğinizi düşünün.

güzel bir uyku, başarı için önemli bir adamdır. Güzel bir uykunun formülü ise her gün gerektiği kadar uyumak değil, aynı zamanda iyi bir uyku rutini oluşturmaktan geçer. Başarılı kişilerin uyguladıkları bu uyku öncesi rutini hayata geçirerek, güne canlanmış ve dikkati yüksek bir şekilde başlayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz