Başarılı İnsanların Kullanmadığı 7 İfade

 

basari - Başarılı İnsanların Kullanmadığı 7 İfade

Başarı tesadüf değildir ve birden gelmez. Yıllar süren çok çalışmanın ve ileriye doğru atılmış küçük adımların sonucunda gelir; esneklik ve dikkatli bir analiz gerektirir. Peki başarılı insanlar hangi ifadeleri kullanmazlar?

1. “İşimden nefret ediyorum”

Bütün başarılı bireylerin kabul ettiği bir kural vardır: daima objektif ol ve tarafsız kal. Sağa sola suçlamalar ve tehditler savurmadan önce, artı ve eksileri değerlendirmeyi unutmayın.

2. “Bu adil değil”

Başarılı insanlar çabalarının fark edilmemesinden ve övülmemesinden asla şikayet etmezler. Sonuçta hayatta herkesin başına adaletsizlikler gelir, bu yüzden ağırbaşlılıkla hareket etmek çok önemlidir.

3. “Burada bu işler böyle yapılmaz”

Değişim isteği başarılı insanların anahtar karakteristiğidir. Yeni şeyleri ne kadar kolay kabul ederseniz, başarı şansı yakalama ve alanınızda atılım gerçekleştirmeniz o kadar hızlı olur.

4. “Benim işim bu değil”

Gerçekten başarılı bir insan diğerlerini asla baskılamaz. Tam tersine, onların başarılı olmaları için elinden geleni yapmaktan mutlu olur. Takım halinde çalışabilmek kadar takım arkadaşlarını cesaretlendirmek ve onlara arkadaşça davranmak da önemlidir.

5. “Bu imkansız”

Karşınıza çıkan zorluklara yolunuzu tıkayan engeller olarak bakmak yerine onları hayat maceranızın heyecan verici parçaları olarak görmeye çalışın. Göreceksiniz, problemleriniz çok daha kolay çözülecek.

6. “Bu başka şekilde yapılmalıydı”

Size verilmiş çok önemli bir işi yapmakta başarısız olsanız bile, bu sebeple günler boyu kendi kendinize yüklenmenin hiçbir anlamı yok. Geçmiş hatalarınız için kendinizi cezalandırmayı bırakın, hatalarınızdan öğrenin ve önünüze bakın.

7. “Başka çarem yok”

Karşınıza daima size uygun fırsatlar çıkacaktır. Başarılı insanlar başarıya ulaşmak için her zaman bir yol bulurlar.

 

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz