Ayna Ayna Söyle Bana!

Modern zamanın aşılamayan problemlerinin başında birçoğumuzun kendini sevip , birçoğumuzun sevmediği kimilerinin ise bizde olanların fiziksel özelliklere imrenmesi sonucu küçük dokunuşlarla başlayan fakat sonrasında zincirlemelere dönüşüp değişim bağımlısı olma yolunda ilerleyen bir takıntı haline dönüşen fiziksel değişimler.

ayna - Ayna Ayna Söyle Bana!

Aynaya baktığınız da , kendimizde o an ki ruh halimize göre bulduğumuz kusurlar , yeni çıkan karakteristik bölgesel akımlar, medyanın etkisi derken tüm hikaye biraz cesareti topladıktan sonra devreye girip çoğu kez doğallıktan öteye gidecek olan yolda köprüden önceki son çıkışa doğru tercihlerde bizleri götürüyor. Peki , kendimiz ile baş başa kaldığımızda iç sesimizle objektif bir yüzleşme yapabiliyor muyuz ? Geri dönüş olmaması halinde bu değişimler sizleri ne kadar mutlu etmeye yetecek? Değişim evresinde çevresel faktörlerin eleştirilerine açık olabilecek kadar hazır mısınız ? Nasıl karar vermelisiniz ?
İhtiyacımız olan şey bunların sorularına, tam da bu yazıda birlikte fikir alışverişlerinde bulunarak cevap seçenekleri oluşturacağız.

Bir insan neden değişmek ister?

Estetik sonrası hayallerimde ki fiziksek özellikler ne kadar mutlu edecek?
Hayallerimde ki gibi olmadı , geri dönüş yapmak istiyorum dersek ne olacak?
İşlem sonrası psikolojiniz ne kadar hazır?

Ayna ayna söyle bana ! Var mı benden daha güzeli ; diye başlayan masalların kız çocuklarıyız.
Biz kadınlar değişen moda sektöründe evrimler geçirirken , ünlü akımlarının ve modernize edilmiş cerrahi ya da cerrahi olmayan geçici yöntemlerin artmasıyla beraber estetiğin rahatça ulaşılabilirliğinden yararlanmaya başlamış bulunmaktayız. Minimum ağrılı teknikler , cerrahi izi en aza indirgeyen izsiz cerrahi vaad eden estetik işlemlerinin bu değişimlerde özgüven aşılama yaptığını da düşünüyorum. Estetiğe asla karşı değilim , tüm psikolojik evreye hazırlıklar ve ne istediğini bilen insanların yaptırdığı işlemlerim çok harika durduğuna da şahit olmuş bir insanım.
Psikolojik olarak hazırlığı yapılmamış bir kalıcı ya da geçici cerrahi yöntemler ; bir sonra ki evre de mutsuzluk içeren karelerle karşımıza çıkıyor, yine bir işlem yaptırma isteği derken kararsızlıklar sonucu estetik yaptırma bağımlılığı doğmaya başlıyor.

Sizi mutsuz eden şeylerin kaynağına inmeye çalışırsanız altında yatan şeylerin tek tek tespiti sonucu kaldırıp atabileceğinize emin olmanızı tavsiye etmekteyim.
Biliyorum , hepimiz birbirimizden çok güzel olmak istiyor o çok beğendiğimiz Hollywood starları gibi kusursuz görünmek istiyoruz.

Kendisiyle mutlu olmayı öğrenmiş bir insan tüm mutsuzlukları devirebilir !
Ne istediğini bilen insanların minimal değişimlerinde mutluluklarına şahitlik ettiğim bir çok insan görmüştüm kararlı değişimlerin aşırı dozda mutluluk içerdiğine inananlardanım ben…
Bir insanın kopyası olmaktansa neden kendimizle barışmayı , en güzel ama orijinalliğini yitirmeden sürebilmesi gerektiğine inanmıyoruz?

Hepimiz en özel DNA kodlarıyla örnek vermem gerekirse nakış nakış işlenerek gen bağı kurularak kendimize münhasır bir şekilde yaratılmışken neden kendisiyle Mutlu olmayan belki de pişmanlıkları sonucu arşı arkası kesilmeyen estetik operasyonları geçirmiş özünden kopmuş ve hatta unutmuş geri dönemeyen insanlara benzemek istiyorsunuz?
Tüm bunların cevabını bulup arada kalmışlıklarınızdan arındığınız vakit doğru kararı ve cevapların bulunacağından hiç şüphe duymuyorum.

Bedeninize kulak verin , dinleyin , nefes almayı deneyin dünyanızı güzelleştirdiğiniz zaman olmak istediğiniz kişi olabilirsiniz.

Herkesin mükemmel bir yaratılışı olduğunu düşünüyorum , küçük dokunuşların masum ve modernize ile revize edilerek sizleri var olan güzelliğinizde sadece bir tık daha artan kontras katacağına eminim.

ayna kadın - Ayna Ayna Söyle Bana!

O halde aynaya bakın , dünyanızı güzelleştirmekle işe başlayın tüm bunlara rağmen hala istediğiniz bu değil ise ; öncelikle minimal geçici cerrahi yöntem içermeyen uygulamalar konusunda destek alın, uzun vadede aynaya baktığınızda mutluluk içeriyorsa sizde , evet bu diyebiliyorsanız kalıcılık ihtiva eden şekle girmeniz sizin için uygun bir yöntem olacağını ifade ediyor .

Elbette son kararı alabilecek yetki sizlerde , yeter ki hazır olun ; doğru kararlar hayatınızda mutluluk verir mutluluk içeren paylaşımlarınızın artması sizlerle beraber , beraberinizdekiler herkesi de mutlu eder .

Küçük bir alıntı yapmak istiyorum hani bazı insanlar ”Ben seni severim ama , toplum buna hazır değil” şiiri gibidir . Onlara takılmayın eleştirilerle baş etmeyi öğrenin enerjinizi emen insanları Mutlu etmek için hiçbirşeyi değiştirme kararı almayın , değişimlerinize yön vermek sadece sizin özgür iradenize aitttir.

Ayna ayna ! Söyle ona bu yazıyı okuyan tüm kızlar kendi masalının prensesi..

Yazar: Helinnaz CANER

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz