Agresif İnsanlarla İletişiminizi Kolaylaştıracak 7 Önemli Tavsiye

Çatışmalar hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır ve bazen gerçekten düşman muhataplarla uğraşmak zorundayız. Peki agresif insanlarla iletişim kurmanın arkadaşça yol, adım ve kuralları nelerdir?

muthis psikoloji agresif7 - Agresif İnsanlarla İletişiminizi Kolaylaştıracak 7 Önemli Tavsiye

Boğulacak gibi hissetseniz de öfke patlaması yaşamak işleri ancak daha da kötüye götürür. Derin bir nefes alın ve sakinleşmek için birkaç egzersiz yapın.

muthis psikoloji agresif6 - Agresif İnsanlarla İletişiminizi Kolaylaştıracak 7 Önemli Tavsiye

Unutmayın, herkes hata yapar. Duruma bir de muhatabınızın gözünden bakmayı deneyin. Belki de asabi olmalarının sebebi zor zamanlardan geçiyor olmalarıdır.

muthis psikoloji agresif5 - Agresif İnsanlarla İletişiminizi Kolaylaştıracak 7 Önemli Tavsiye

Saldırganlığın sebebi ne olursa olsun, muhatabınızın bunu yüzünüze vurmasına izin vermeyin. Ses tonunuzu koruyun, kendinize güvenin ve konuştuğunuz kişiye karşılıklı olarak saygılı olmanız gerektiğini hatırlatın.

muthis psikoloji agresif4 - Agresif İnsanlarla İletişiminizi Kolaylaştıracak 7 Önemli Tavsiye

Anlaşmazlıklar bizi karşılık vermeye zorlar, bu yüzden sakinliğinizi korumaya çalışın. Birazcık pratikle, en öfkeli insanda bile iyi bir şeyler göreceksiniz.muthis psikoloji agresif1 - Agresif İnsanlarla İletişiminizi Kolaylaştıracak 7 Önemli Tavsiye

Hakaretleri ciddiye almayın. “Sen” yerine “ben” dilini kullanın, karşınızdakini suçlamadan ve gerilmeden birer yetişkin gibi konuşmaya çalışın. Bu, saldırganın sizi dinlemesini sağlayacaktır.

muthis psikoloji agresif2 - Agresif İnsanlarla İletişiminizi Kolaylaştıracak 7 Önemli Tavsiye

Duyguların altında ezildiğimizde en sağlam argümanlarımız bile paramparça olabilir. Sadece emin olduklarınızı söyleyin ve kendinizi mümkün olduğunca açık ifade edin. Doğrunun öznel olduğunu ve önemli olanın kelimeler değil anlam olduğunu daima hatırlayın.

muthis psikoloji agresif3 - Agresif İnsanlarla İletişiminizi Kolaylaştıracak 7 Önemli Tavsiye

Eğer tartışmanın harareti çok arttıysa, biraz mizahla ortamı yatıştırmaya çalışın. Muhatabınızı duruma güldürmeyi başarabilirseniz kazanan siz olacaksınız ve bütün düşmanlığı sileceksiniz.

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz