90 Yaşındaki Teyze Çizimleriyle Yaşadığı Kasabayı Sanat Galerisine Çeviriyor

Güzellikler, mutluluklar, hobiler edinmek için kaç yaşında olduğunuzun bir önemi yok. Hobi edinmek, farklı uğraşla ilgi duyup onlarla ilgilenmek hem psikoloji olarak hem de ruhen bir dinginliğe sahip olmanızı sağlar. 90 yaşındaki tarım işçisi Agnes Kasparkova, hem kendisi için hem de çevresi için hobi edinerek kendisi için küçük dünya için büyük bir dokunuşla yaşamını sürdürdüğü Çek Cumhuriyet’ine bağlı Louka kasabasındaki evleri güzelleştirmeye karar verdi. 

kasparkova1 1 - 90 Yaşındaki Teyze Çizimleriyle Yaşadığı Kasabayı Sanat Galerisine Çeviriyor

Kasparkova, çiçekleri geleneksel motiflerle birleştirerek, renk tercihini parlak mavi ve deniz mavisi tonlarından yana kullanıyor. Boyamaktan en zevk aldığı ve tercihi ise kasabanın şapeli. Yaşı ilerlemiş olmasına rağmen inşaat iskelesine tırmanarak sanatını icra etmekten geri durmuyor. Bir hayli pozitif, enerji dolu Kasparkova insanın hayal gücüyle birleşmesinde nelerin doğabileceğini bizlere gösteriyor. Çizeceği çiçek motiflerini tamamen doğaçlama fırçasıyla motiflerin ahenkli bir şekilde kendisini yönlendirmesine müsade ediyor ve ortaya adeta bir şaheser çıkıyor.

Agnes Kasparkova, yaşımızın bir önemi olmadığını. Hangi yaşta olursak olalım hayal gücümüzü yaratıcılığımızla birleştirdiğimizde sınırları ortadan kaldırarak, neleri başarabileceğimizi bize gösterdi. 

kasparkova1 - 90 Yaşındaki Teyze Çizimleriyle Yaşadığı Kasabayı Sanat Galerisine Çeviriyor

kasparkova3 - 90 Yaşındaki Teyze Çizimleriyle Yaşadığı Kasabayı Sanat Galerisine Çeviriyor

kasparkova4 - 90 Yaşındaki Teyze Çizimleriyle Yaşadığı Kasabayı Sanat Galerisine Çeviriyorkasparkova6 - 90 Yaşındaki Teyze Çizimleriyle Yaşadığı Kasabayı Sanat Galerisine Çeviriyorkasparkova10 - 90 Yaşındaki Teyze Çizimleriyle Yaşadığı Kasabayı Sanat Galerisine Çeviriyor kasparkova11 - 90 Yaşındaki Teyze Çizimleriyle Yaşadığı Kasabayı Sanat Galerisine Çeviriyor kasparkova12 - 90 Yaşındaki Teyze Çizimleriyle Yaşadığı Kasabayı Sanat Galerisine Çeviriyor

 

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu giriniz.
İsminizi lütfen buraya giriniz